Selena wyróżniona na Europejskim Kongresie Gospodarczym tytułem „Inwestor bez granic”

Możliwość komentowania Selena wyróżniona na Europejskim Kongresie Gospodarczym tytułem „Inwestor bez granic” została wyłączona Aktualności, Biznes, firma tygodnia

Podczas XII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, Selena FM S.A. znalazła się w gronie laureatów tytułu „Inwestor bez granic”. Wyróżnienie odebrał Krzysztof Domarecki założyciel, większościowy akcjonariusz i prezes zarządu Seleny FM S.A.

 

Krzysztof Domarecki fot. Piotr Waniorek/zelaznastudio.pl

 

Grupa Selena jest holdingiem spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej. Prowadzi działalność na całym świecie i oparta jest na polskim kapitale.

– Selena jest dzieckiem globalizacji i rzeczywiście w ciągu ostatnich dwudziestu  lat mieliśmy wspaniały festiwal rozwoju w Europie, Ameryce Północnej , Ameryce Południowej i w Azji – powiedział podczas Kongresu, Krzysztof Domarecki. – Teraz jednak, my, przedsiębiorcy działający w Polsce i na rynkach zagranicznych musimy się uczyć nowej rzeczywistości, funkcjonować po nowemu. W Selenie staramy się to robić. Mamy wspaniałe efekty rozwiązań, które skutecznie przez dwadzieścia lat wdrażaliśmy na międzynarodowych rynkach budowlanych, jak na przykład pianokleje, czy powłoki dachowe. Ale to już jednak nie wystarczy. Przedsiębiorcy muszą uczyć się nowych reguł globalizacji, ściśle współpracować z rządem, z kolejnymi ekipami, tak jak robi się to na całym świecie.

Obecnie Grupa Selena jest wśród czterech największych producentów piany poliuretanowej na świecie i skutecznie konkuruje na światowych rynkach chemii budowlanej z globalnymi koncernami o wieloletniej tradycji. Produkty Seleny są konkurencyjne na światowych rynkach dzięki innowacyjności i jakości. Niedawno np. przy pomocy innowacyjnych rozwiązań Grupy Selena została przeprowadzona kompleksowa renowacja dachu lotniska Porto Alegre w Brazylii o powierzchni 19 tys. mkw. Dzięki innowacyjnej powłoce COOL-R zewnętrzna temperatura dachu została obniżona z 86,4 stopni do 34,5 stopni Celsjusza. Tym samym bilans cieplny budynku zmienił się znacząco na korzyść, co przełożyło się na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Takich produktów i rozwiązań Selena dostarcza odbiorcom na całym świecie znacznie więcej.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone