Rozwiązania grzewcze – poprzez samorząd do mieszkańców

Możliwość komentowania Rozwiązania grzewcze – poprzez samorząd do mieszkańców została wyłączona Aktualności, Samorząd

W ramach Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie odbył blok tematyczny, który dotyczył kierunków rozwoju współpracy biznesu z samorządami na rzecz efektywności energetycznej i redukcji niskiej emisji.

W debacie moderowanej przez Patryka Salamona, redaktora naczelnego LoveKrakow.pl uczestniczyli: Grzegorz Lot, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży na Rynku Masowym, TAURON Sprzedaż sp. z o.o., Artur Kalicki, kierownik zespołu ds. rozwoju elektromobilności, Magenta Grupa TAURON sp. z o.o., Piotr Bąk, starosta Powiatu Tatrzańskiego, Krystian Szymała, prezes zarządu EWK S.A. oraz Grzegorz Rakoczy, członek zarządu RAKOCZY STAL sp. z o.o.

Uczestniczący w panelu przedstawiciele biznesu i samorządu zgodzili się, że dla skuteczności starań o ograniczenie niskiej emisji kluczowy jest dialog z mieszkańcami i dostarczanie im takich rozwiązań w zakresie ogrzewania, które będą nie tylko ekologiczne i nowoczesne, ale też dostępne cenowo. Klienci, który powierzają TAURONOWI kwestię wymiany ogrzewania, otrzymują bezpłatne doradztwo w doborze medium grzewczego, urządzeń i projekt nowej instalacji, a także wsparcie formalne przy załatwieniu formalności dotyczących składania wniosku o dofinansowanie w ramach lokalnych programów ograniczania niskiej emisji. Kompleksowa oferta w zakresie systemów ogrzewania na prąd, gaz czy ekogroszek jest częścią szerokiego programu TAURONA, którego celem jest przede wszystkim edukacja i popularyzacja świadomości w zakresie wpływu systemów ogrzewania na jakość powietrza w Polsce. Dlatego tak ważna jest współpraca biznesu z samorządami.