Renaissance Warsaw Airport Hotel – pierwszy w Polsce pięciogwiazdkowy obiekt przy lotnisku

Możliwość komentowania Renaissance Warsaw Airport Hotel – pierwszy w Polsce pięciogwiazdkowy obiekt przy lotnisku została wyłączona Aktualności, Inwestycje

Chopin Airport Development otworzył pierwszy w skali kraju pięciogwiazdkowy hotel sąsiadujący z lotniskiem. Chodzi o Renaissance Warsaw Airport Hotel, który został wybudowany naprzeciwko terminalu Lotniska Chopina w Warszawie. Jest to także pierwszy w Polsce obiekt marki Renaissance, należącej do największej sieci hotelarskiej na świecie – Marriott International. CAD jest najprężniej rozwijającą się polską firmą hotelarską.

Renaissance Warsaw Airport Hotel  dysponuje 225 pokojami, w tym 11 apartamentami, których wystrój odwołuje się do polskiego modernizmu.

– Cieszymy się, że po ośmiu latach od rozpoczęcia prac projektowych, związanych z powstaniem hotelu Renaissance, udało nam się dokończyć dzieło i oddać do użytku luksusowy hotel marki Renaissance – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development (CAD). – Ostatnie dwa lata, od kiedy pełnię funkcję Prezesa Zarządu Chopin Airport Development, to czas bardzo intensywnej pracy całego Zarządu oraz wszystkich pracowników, który został przekuty w wielki sukces. W tym czasie nadrobiliśmy to, czego nie udało się dokonać w ciągu ostatnich ośmiu lat. Nam udało się przełamać tę niemoc i doprowadzić do otwarcia hotelu – dodaje Cristescu.

 

Hotel w niestandardowym wydaniu

Pięciogwiazdkowy hotel Renaissance, należący do spółki Chopin Airport Development, znajduje się w sąsiedztwie już działającego czterogwiazdkowego Hotelu Courtyard by MarriottWarsawAirport. Obecnie obok siebie funkcjonują dwa różne hotele, zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina, które uzupełniają się swoją ofertą.

– Już teraz mamy bardzo duże zainteresowanie wśród gości, którzy są gotowi zapłacić za ofertę pięciogwiazdkową – podkreśla prezes CAD.

Renaissance Warsaw Airport Hotel to pięciogwiazdkowy hotel w niestandardowym wydaniu.  Dysponuje 225 pokojami, w tym 11 apartamentami, których wystrój odwołuje się do polskiego modernizmu. Wszystkie pokoje są idealnie wyciszone, co jest bardzo ważne dla hotelu położonego przy lotnisku. Hotel Renaissance, jako jedyny w okolicy lotniska, ma w swojej ofercie basen i sauny oraz ekskluzywną strefę SPA. Goście hotelu mogą również skorzystać z Executive Lounge na najwyższym piętrze, z obszerną ofertą gastronomiczną
i niepowtarzalnym widokiem na płytę lotniska.

Hotel Renaissance, jako jedyny w okolicy lotniska, ma w swojej ofercie basen i sauny oraz ekskluzywną strefę SPA

 

Hotel Renaissance, jako jedyny w okolicy lotniska, ma w swojej ofercie basen i sauny oraz ekskluzywną strefę SPA

Dbałość o detale na każdym poziomie, wystrój wnętrz, ale przede wszystkim smaki
i zapachy, które zapewnią gościom niezapomniane przeżycia i autentyczne doświadczenia, inspirowane lokalnym charakterem miejsca – to filozofia marki Renaissance
– mówi Dariusz Oleksiak, Dyrektor Generalny Renaissance Warsaw Airport Hotel. – Pragniemy dołączyć do grupy najlepszych hoteli pięciogwiazkowych na rynku warszawskim i na mapie Europy. Otwieramy hotel, który jest wyjątkiem w skali obiektów pięciogwiazdkowych – to raczej obiekt “lifestylowy” aniżeli luksusowy w dotychczasowym rozumieniu – podkreśla Oleksiak.

W hotelu znajduje się również nowocześnie zaprojektowana przestrzeń konferencyjna, która umożliwia dostosowanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb klienta – 8 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 844 m kw., a także wysoka na 5,5 m Sala Balowa
o powierzchni 415 m kw.

 Pierwsze hotele marki Moxy w Katowicach i Poznaniu

W portfolio Chopin Airport Development są już: dwa hotele zlokaliozwane przy lotnisku Chopina – Courtyard by Marriott i RenaissanceWarsawAirport Hotel, dwa hotele Hampton by Hilton w Warszawie i Gdańsku, a także znajdujący się na półwyspie Helskim, wypoczynkowo – konferencyjny Best Western Hotel Jurata.. Wkrótce otworzą się także dwa hotele Moxy (Marriott Int.) w Katowicach i Poznaniu oraz Holiday Inn Express Rzeszów (IHG).

Trzygwiazdkowy hotel Moxy zlokalizowany będzie w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Obiekt dysponujący 100 komfortowymi pokojami, będzie pierwszym hotelem marki Moxy w Polsce. Moxy jest nową marką ekonomiczną sieci Marriott. Pięciokondygnacyjny budynek hotelu zostanie ukończony i udostępniony gościom w 2018 roku.

Z kolei Hotel Moxy, przy Lotnisku w Poznaniu – Ławicy ma przyjąć pierwszych gości pod koniec 2019 roku. Hotel będzie dysponował zapleczem gastronomicznym, salą spotkań oraz parkingiem na 84 auta. Poznański obiekt będzie drugim hotelem Moxy w portfolio Chopin Airport Development. Ma oferować 120 pokoi.

Trzygwiazdkowy hotel Moxy zlokalizowany będzie w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Moxy jest nową marką ekonomiczną sieci Marriott. Wizualizacja EMKAA Architekci.

Chopin Airport Development (CAD) jest spółką powołaną przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) z misją realizacji inwestycji zlokalizowanych w sąsiedztwie portów lotniczych. CAD jest jednocześnie inwestorem, operatorem oraz administratorem istniejących obiektów i inwestycji hotelowych realizowanych od podstaw. Jako franczyzobiorca światowych sieci hotelowych Marriott International, Hilton, Best Western, InterContinental Hotels Group, świadczy również usługi hotelowo-konferencyjne oraz rekreacyjne. Ambicją Spółki jest wypracowanie pozycji lidera inwestycji oraz kluczowego operatora na rynku hotelowym w Polsce pod względem jakości, rentowności i udziału w rynku.

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone