Razem jesteśmy nie do pokonania

Możliwość komentowania Razem jesteśmy nie do pokonania została wyłączona Aktualności, Biznes, porady ekspertów

System wsparcia Polskich Przedsiębiorców – gigantyczny sukces w czasie pandemii

fot. mat. prasowe

Wydarzenia ostatnich miesięcy mogłyby sugerować, że był to ciężki okres dla przedsiębiorców na całym niemalże świecie. Nic bardziej mylnego! Pomimo, iż sfera biznesowa w dobie koronowirusa została wystawiona na próbę, ogromną pomocą i wsparciem pod każdym względem okazał się KWP – Klub Wsparcia Przedsiębiorców, którego jestem również częścią. Czym zatem jest ten Klub i dlaczego tak dużą rolę odegrał w tak trudnym dla Nas wszystkim czasie? O tym w dzisiejszym artykule…

Pamiętam to jakby to było dzisiaj. Niespełna 4 lata temu, dwóch młodych przyjaciół, pasjonatów sprzedaży – Adam Przemyk oraz Jacek Szwed – wpadło na genialny pomysł o założeniu Klubu Przedsiębiorców. Ich najważniejszą misją i myślą przewodnią była szeroko pojęta edukacja biznesowa. KWP stało się miejscem spotkań przedsiębiorców na całym świecie, którzy dzielą się tym, czego sami doświadczyli oraz konkretnymi, praktycznymi rozwiązaniami. Ta grupa przedsiębiorców zrzesza tylko zweryfikowanych praktyków, którzy mają już swoje sukcesy w biznesie, którzy poruszają wszystkie najważniejsze tematy z punktu widzenia przedsiębiorcy, który chce odnieść sukces: skuteczna sprzedaż, marketing, wystąpienia publiczne, personal branding, optymalizacja podatkowa, prawo czy bezpieczne inwestowanie. Dużą wartość Klubu podkreślają i widzą milionerzy, którzy chętnie organizują spotkania stacjonarne i online, gdyż wierzą, że tylko połączenie sił w dobie kryzysu jakim jest koronawirus, może przynieść zamierzony efekt. W tym momencie powinnam wspomnieć o ludziach, którzy odgrywają w tej edukacji biznesowej bardzo istotną i elementarną rolę. Wśród nich znajdziemy takie nazwiska jak:

• Lech Kaniuk

• Rafał Brzóska

• Marcin Lewandowski

• Wito Kosetti

To właśnie oni pieczołowicie dbają o potrzeby wszystkich zrzeszonych przedsiębiorców. Na każdym poziomie zaawansowania biznesu pomagają w jego udoskonalaniu i rozwoju – nie tylko w aspekcie międzynarodowym ale również lokalnym.

A więc w wielkim skrócie czym jest Klub Przedsiębiorczości?

Klub Przedsiębiorczości tworzy zgrany zespół kilkunastu osób, których najważniejszym celem jest dostarczanie uczestnikom naszych spotkań konkretnej WARTOŚCI. Dlatego do grona prelegentów w naszym Klubie zapraszamy tylko ekspertów w swojej dziedzinie i praktyków biznesu, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą i konkretnymi umiejętnościami, dzięki którym zwiększysz swoją inteligencję finansową i po prostu zaczniesz zarabiać więcej.

Mam to szczęście, że przyglądam się działalności Klubu już od samego początku jego istnienia. Tym samym stałam się naocznym świadkiem jego rozwoju i największego rozkwitu. Dzisiaj patrzę na ten Klub już z innej perspektywy – z perspektywy osoby, która go współtworzy tj. prelegenta. Efektem współpracy z Klubem jest stworzenie przeze mnie nowego projektu „Zdrowy Przedsiębiorca”, który realizuje w oparciu o współtowarzyszący projekt „Time for Detox”. Oba projekty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i będą częścią jednego największego zobowiązania jakiego podjęli się przedsiębiorcy. Z niekrytą dumą mogę poinformować, że w fazie realizacji jest jeden z największych projektów tego Klubu, w który zaangażowały się również jednostki i samorządy lokalne, oferując wsparcie w jego rozwoju. Projekt ten nazywa się „EKO MAZURIA”. Sam pomysł zrodził się we Flomborku i będzie dotyczył Kompleksu hotelowo – wypoczynkowego przy mierzei wiślanej. Na tych pięknych terenach, w których bryluje natura, powstanie miejsce, które w każdym niemalże aspekcie będzie nastawiony na ekologię i szeroko pojęty styl „EKO”. Jestem niezmiernie szczęśliwa, gdyż łączy się to z tym czym się zajmuje na co dzień, a temat „eko” jest mi bardzo bliski. Czas pandemii i kryzysu gospodarczego uświadomił przedsiębiorcą, że warto mieć alternatywę i postawić na dywersyfikację ryzyka. W wyniku wielu debat na temat tego, co można zrobić by wesprzeć siebie wzajemnie. To wszystko uświadomiło mi, że kierunek który obrałam jest słuszny i ja dla siebie znalazłam miejsce w tym projekcie. Podczas okresu pandemii w spotkaniach uczestniczyło codziennie tysiące ludzi. Stałych klubowiczów jest już ponad 500 osób.

Ten trudny okres pokazał, że Klub ten wyróżnił się na tle innych Klubów. Inicjatywa darmowej edukacji biznesowej, z którą wyszli przedsiębiorcy okazała się strzałem w dziesiątke. Darmowe porady, edukacja, praktyczna wiedza oparta na doświadczeniu. Spotkania te przyniosły wiele rozwiązań na nurtujące przedsiębiorców problemy i trudności. Dzisiaj jestem również świadkiem dużej transformacji dziesiątek osób, które wznoszą się na wyżyny swoich kompetencji biznesowych. Cieszę się, że jako prelegent i mówca także dołożyłam do tego swoje przysłowiowe „trzy grosze” i również się do tego przyczyniłam.

Drodzy czytelnicy…

Napisałam ten artykuł bo czuję, że razem możemy więcej i że dołączyłam do czegoś co czyni dobro. Chciałabym zwrócić Wam uwagę na to, że nawet podczas pandemii, możemy znaleźć miejsca, w których otrzymamy ogromne wsparcie i gotowe rozwiązania. W chwili obecnej tworzę warsztaty stacjonarne dla przedsiębiorców, które pomogą nabrać wiatru w żagle i być może oni również staną się w przyszłości częścią projektu „EKOMAZURIA”.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone