Poznańska Hodowla Roślin – Dni Pola w Nagradowicach

Możliwość komentowania Poznańska Hodowla Roślin – Dni Pola w Nagradowicach została wyłączona Aktualności, porady ekspertów

7 czerwca 2019 roku odbędą się Dni Pola Poznańskiej Hodowli Roślin Sp. z o. o. Zorganizowane zostaną w Oddziale Produkcyjno-Nasiennym w Nagradowicach.

Bogaty program Dni Pola będzie obejmował m.in.:

  • Wykłady i spotkania ze specjalistami

  • Zwiedzanie Oddziału Produkcyjno–Nasiennego w Nagradowicach

  • Zwiedzanie Stacji Hodowli Roślin w Nagradowicach

  • Otwarcie pierwszej w Polsce najnowocześniejszej linii technologicznej do produkcji materiału siewnego – zaprawianie i pakowanie nasion (inwestycja z 2019 roku)

Prezentacja odmian i technologii uprawy na polach demonstracyjnych Poznańskiej Hodowli Roślin

  • Wystawa maszyn rolniczych

  • Inne atrakcje

W roku 2018 wydarzenie to było prawdziwym świętem rolnictwa. W zrealizowanym planie wydarzenia znalazło się miejsce na wykłady znamienitych profesorów oraz liderów agrobiznesu, którzy poruszyli aktualne i ciekawe zagadnienia. Goście mieli okazję do zwiedzania Oddziału Produkcyjno-Nasiennego w Nagradowicach i zobaczenia „od kuchni” gdzie przygotowywany jest materiał siewny. Program spotkania obejmował również wizytę w Stacji Hodowli Roślin w Nagradowicach, gdzie hodowane są nowe odmiany zbóż oraz oglądanie kolekcji naszych odmian na poletkach demonstracyjnych założonych specjalnie na tą okazję.

Dni pola 2018 fot. mat. prasowe

Dużym zainteresowaniem cieszyła się nowoczesna linia do produkcji materiału siewnego oraz pola demonstracyjne, gdzie po raz pierwszy można było zobaczyć najnowsze odmiany Poznańskiej Hodowli Roślin Sp. z o. o. – pszenicę ozimą FORMACJA oraz jęczmień jary ELDORADO. Ciekawostką dla wielu rolników był specjalistyczny sprzęt wykorzystywany do hodowli roślin. Dopisała zarówno niewiarygodna frekwencja jak i przepiękna pogoda, która towarzyszyła Dniom Pola. Stację Hodowli Roślin w Nagradowicach odwiedziło ponad 600 osób.

Dni pola 2018 fot. mat. prasowe

W 2019 roku organizatorzy przygotowali zwiedzanie najnowocześniejszej w Polsce linii do zaprawiania i pakowania nasion oraz zwiedzanie poletek z odmianami Poznańskiej Hodowli Roślin Sp. z o.o. przygotowanych w nowatorski sposób.

Dni pola 2018 fot. mat. prasowe

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone