Powstał Polski Holding Hotelowy z państwowym kapitałem

Możliwość komentowania Powstał Polski Holding Hotelowy z państwowym kapitałem została wyłączona Aktualności, Biznes, Inwestycje

Jak poinformowała spółka Chopin Airport Development, Skarb Państwa tworzy Polski Holding Hotelowy (PHH), w 100 proc. z państwowym kapitałem. Celem jest skonsolidowanie zarządzania obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa w jednej, wyspecjalizowanej spółce o wysokim know-how branżowym.

Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development fot. mat. prasowe

Spółka Polski Holding Hotelowy powstała z przekształcenia Chopin Airport Development (CAD), należącej do PPL, zarządcy Lotniska Chopina. Prezes spółki Marian Cristescu, powiedział:

” W ramach PHH chcemy skupiać obiekty hotelowe od segmentu ekonomicznego aż do hoteli 5-gwiazdkowych, tak aby nasza oferta była dostępna dla wszystkich. Nasze obiekty będą usytuowane zarówno w miastach, jak również w miejscowościach wypoczynkowych, co daje nam szansę budowania oferty nie tylko dla rynku biznesowego, ale również na potrzeby turystów”.

Rolą PHH jest kształtowanie standardów na polskim rynku hotelarskim, jak również wprowadzanie innowacji, nowoczesnych rozwiązań i optymalizacji działania obiektów.

Powołanie Polskiego Holdingu Hotelowego pozwoli odbudować wartość obiektów należących do Skarbu Państwa” – powiedział premier Mateusz Morawiecki,

W portfelu PHH znajdują się trzy hotele zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina – Renaissance Warsaw Airport Hotel, Courtyard by Marriott Warsaw Airport i Hampton by Hilton Warsaw Airport oraz hotele zlokalizowane bezpośrednio przy portach lotniczych w Gdańsku i Katowicach – Hampton by Hilton Gdańsk Airport i Moxy Katowice Airport. Należy wspomnieć, że do PHH należy także wypoczynkowo-konferencyjny Best Western Hotel Jurata na Półwyspie Helskim oraz dwa obiekty hotelowe Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence. 

W perspektywie kilku lat Polski Holding Hotelowy będzie zarządzać kilkudziesięcioma różnorodnymi obiektami hotelowymi w całej Polsce, należącymi do Skarbu Państwa. Celem jest utworzenie silnego i profesjonalnego polskiego podmiotu hotelowego, konkurencyjnego w branży, sprawnie zarządzającego bazą obiektów poprzez wdrażanie nowoczesnych procedur, poprawę rentowności czy dostosowanie standardu hotelu do ewentualnego wprowadzenia marki hotelowej.

Źródło: mat. prasowe  Chopin Airport Developmen

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone