PODSUMOWANIE: 8. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Możliwość komentowania PODSUMOWANIE: 8. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw została wyłączona Aktualności, It

Ponad 7500 zarejestrowanych uczestników 8. EKMSP, 115 wystawców na Targach Biznes Expo, 12 ścieżek tematycznych, w ramach których odbyło się 110 paneli dyskusyjnych i warsztatów.

8. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw fot. mat. prasowe

W tym roku zadebiutowała również Strefa Innowacji i Wiedzy – autorski projekt warsztatów i prezentacji najnowszych rozwiązań cyfrowych. Goście Kongresu nie tylko nawiązali kontakty biznesowe i zdobyli praktyczną wiedzą, ale i nabrali zapału do prowadzenia i rozwoju firm.

8. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw przeszedł do historii. Rozpoczęły go Targi Biznes Expo, na które składały się Strefa Prezentacji, Strefa Warsztatów, Forum Dobrych Praktyk, Strefa Eksperta oraz Strefa Networkingu. W każdej z nich zainteresowani mogli m.in. zainspirować się prowadzonymi przez innych biznesami, czy porozmawiać z ekspertami z instytucji, które są istotne dla funkcjonowania MŚP. Tegoroczne hasło Kongresu „Technologie, człowiek, odpowiedzialność” przejawiało się w wielu sesjach, w których mówiono m.in. o najnowszych rozwiązaniach w branży IT, jak np. wykorzystanie sztucznej inteligencji w procesach biznesowych.

Panel poświęcony branży automotive był jednym z tych, który ostatniego dnia Kongresu zarówno przyciągnął duże grono zainteresowanych, jak i w którym aktywnie uczestniczyły znane osoby ze świata polityki, biznesu i nauki. Eksperci, m.in. Minister Jerzy Kwieciński, komisarz UE Elżbieta Bieńkowska, przedstawiali zagadnienia związane z wyzwaniami, jakie stoją przed branżą motoryzacyjną pod wpływem nowych regulacji prawnych oraz bezemisyjnym transportem miejskim. Jens Hanefeld, Head of International and European Politics, Volkswagen AG podkreślił, że przed branżą stoi wiele wyzwań związanych z szybką zmianą technologiczną.

8. EKMŚP odbył się pod kierownictwem nowego Prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Tomasz Zjawiony przejął stery po Tadeuszu Donociku, który zainicjował organizację Kongresu.
Wśród Partnerów wydarzenia był m.in. Volkswagen Group Polska, którego reprezentował Jens Ocksen – Członek Zarządu Volkswagen Samochody Użytkowe, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone