OVHcloud: Twoja chmura w polskim centrum danych, blisko Ciebie

Możliwość komentowania OVHcloud: Twoja chmura w polskim centrum danych, blisko Ciebie została wyłączona Aktualności, Biznes, It

OVHcloud jest działającym globalnie dostawcą rozwiązań hostingowych. Spółkę założył we Francji Polak, Octave Klaba, odpowiadając na potrzebę rynku – zaoferowania usługi hostingowej z gwarancją znakomitego stosunku jakości do ceny.

Robert Paszkiewicz, VP, Central and Eastern Europe – OVHcloud fot. mat. prasowe

Spółka działa już ponad dwadzieścia lat, a jej priorytetami pozostają szerokie portfolio usług, przyjazność rozwiązania oraz surowe wytyczne względem bezpieczeństwa i prywatności danych. Wrocławski oddział, założony w 2005 roku, stanowił pierwszy etap międzynarodowej ekspansji OVHcloud. W Polsce działa także centrum danych pozwalające klientom z regionu lokować w nim swoje dane, a inwestorom zagranicznym prowadzić skuteczną ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej. We wrocławskiej siedzibie znajdują się działy m.in. marketingu, sprzedaży, wsparcia klienta oraz prężny zespół R&D, który opracowuje i wprowadza rozwiązania hostingowe wykorzystywane przez miliony klientów na całym świecie (np. usługa chmury publicznej czy systemy bezpieczeństwa sieciowego). Obecnie OVHcloud operuje na czterech kontynentach, udostępniając usługi w 30 centrach danych. Europejskie korzenie są przewagą OVHcloud, zwłaszcza gdy zdecydowana większość polskich firm (aż 71 proc.) twierdzi, że lokalizacja centrum danych ma kluczowe znaczenie, a 91 proc. przetwarza dane nad Wisłą. Miejsce, gdzie przechowuje się dane, to kluczowa decyzja, wpływająca na wydajność firmy, ale także jej bezpieczeństwo. W warunkach zaostrzających się wymagań regulacyjnych (tych dotyczących RODO, ale także cyberbezpieczeństwa czy sprawozdawczych – jakie muszą spełniać firmy) ma strategiczne znaczenie, czy dostawca usług hostingowych pochodzi z Europy, Azji czy zza Oceanu.

Chmura wspiera biznes

Cloud computing to infrastruktura IT pod klucz. Chmura działa podobnie jak usługa w abonamencie: dostawca zgodnie z umową zapewnia określone rozwiązania, jak również dba o ich rozwój oraz ochronę przed atakami i udostępnia je w ramach ustalonych parametrów jakościowych, tzw. SLA (Service Level Agreement). Klient zaś niemal od ręki otrzymuje dostęp do potrzebnych zasobów IT. W ten sposób przedsiębiorca nie kupuje infrastruktury ani nie musi utrzymywać jej w gotowości operacyjnej, ponieważ otrzymuje usługę zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem, przesuwając tym samym koszty inwestycyjne do puli kosztów operacyjnych.

Dzięki chmurze przedsiębiorca zapewnia sobie biznesową stabilność na wypadek zmiennego zapotrzebowania na zasoby IT. Własne serwery, znajdujące się za ścianą, generują koszty, poza tym zdarza się, że ruch sieciowy kilkukrotnie przekracza zakładany poziom dzięki np. skutecznej promocji marketingowej. W chmurze użytkownik może uruchomić instancje odpowiadające określonym potrzebom w danym czasie, płacąc jedynie za faktycznie wykorzystane zasoby To także dobre rozwiązanie do skalowania własnego centrum danych: do chmury nie trzeba przenosić wszystkich systemów, można rozpocząć od nowych projektów lub wykorzystać jej zalety przy niespodziewanych wzrostach potrzeb. Dzięki rozwiązaniom Hostowanej Chmury Prywatnej, można uzyskać rozszerzenie posiadanego już centrum danych i korzystać z w pełni dedykowanych zasobów, rozliczanych miesięcznie lub godzinowo. W razie potrzeby, partnerzy OVHcloud oferują pełne wsparcie w uruchomieniu i utrzymaniu takich środowisk.

Chmura to także skuteczna droga do tworzenia środowisk wysokodostępnych (HA) np. od strony geograficznej, co nie tylko wzmacnia bezpieczeństwo ale i pozwala na ekspansję biznesu.

Piękno chmury to skalowalność, bezpieczeństwo oraz możliwość koncentracji na własnym biznesie. Porozmawiaj z nami, jak wykorzystać chmurę do Twoich potrzeb: https://www.ovhcloud.com/pl/contact-sales/

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone