Obiecujący wynik w niedługim czasie – PPK z 39% partycypacją

Możliwość komentowania Obiecujący wynik w niedługim czasie – PPK z 39% partycypacją została wyłączona Aktualności, Inwestycje, Nauka, porady ekspertów

W styczniu 2020 roku program Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) obchodził swoje 1. urodziny. A każde urodziny to świetna okazja do spojrzenia wstecz, dokonania analizy, porównania wyników, zastanowienia się nad przyszłością. Nie inaczej jest z programem dobrowolnego, prywatnego systemu długoterminowego oszczędzania (PPK), który – chociaż młody – może pochwalić się szybkim tempem rozwoju i pierwszymi sukcesami. A to dopiero początek!

PFR Portal PPK realizuje swój obowiązek informowania o Pracowniczych Planach Kapitałowych i promowania ich na wiele różnych sposobów. Spółka prowadzi przede wszystkim zakrojoną na szeroką skalę działalność edukacyjną – organizuje i prowadzi szkolenia otwarte dla pracodawców i pracowników, szkolenia wewnętrzne w zakładach pracy oraz konsultacje. Ekspertów Regionalnych PPK w roli prelegentów można także spotkać podczas kongresów i konferencji w całej Polsce.

Rok 2019 był pierwszym rokiem działalności programu i jednocześnie I etapem wdrożenia PPK w firmach zatrudniających co najmniej 250 osób. Przyniósł on 1376 szkoleń, w tym: 944 szkolenia wewnętrzne i konsultacje, 203 szkolenia otwarte, 185 konferencji partnerów oraz 44 konferencje i kongresy branżowe. Średni wynik to prawie 5,5 szkolenia dziennie! W efekcie w 2019 roku w trakcie wszystkich spotkań przeszkolono 43  771 osób reprezentujących 4  322 firmy. Finalnie ponad milion osób (1  128 tys.) rozpoczęło oszczędzanie w PPK. A partycypacja wyniosła 39 proc.

1 stycznia 2020 r. drzwi do Pracowniczych Planów Kapitałowych otworzyły się dla kolejnych uczestników. W tej turze do programu dołączyły zakłady pracy, które według stanu na 30 czerwca 2019 r. miały co najmniej 50 osób zatrudnionych. Liczba tych podmiotów jest imponująca, ponieważ według szacunków jest to ok. 19,5 tysiąca firm, czyli ok. 2 mln osób.

W związku z tym PFR Portal PPK rozpoczął nowy etap szkoleń otwartych dla pracowników i pracodawców, aby wesprzeć przedsiębiorców w procesie wdrażania programu Pracowniczych Planów Kapitałowych w ich firmach. Szkolenia prowadzą trenerzy PFR Portal – Eksperci Regionalni PPK.

Zaproszenie do udziału w szkoleniach kierowane jest w sposób szczególny do osób zarządzających przedsiębiorstwami oraz odpowiedzialnych za wdrożenie PPK w swoich firmach: zarządów firm, dyrektorów finansowych, dyrektorów zarządzających oraz przedstawicieli działów HR. Celem spotkań jest wyjaśnienie zasad funkcjonowania Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz przygotowanie pracodawców do wprowadzenia programu w swoich firmach – wyjaśnia Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK.

Dlatego podczas szkoleń uczestnicy dowiadują się czym są Pracownicze Plany Kapitałowe, jakie są korzyści płynące z uczestnictwa w programie, zapoznają się z najważniejszymi punktami Ustawy o PPK oraz mają szansę wyjaśnić wątpliwości i uzyskać odpowiedzi na pytania podczas bezpośrednich rozmów z trenerami PPK.

Szkolenia organizowane są w formie warsztatów na terenie całej Polski. Udział w nich jest bezpłatny. Obowiązuje jednak rejestracja. Pełna lista szkoleń na temat PPK wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępna jest na stronie internetowej: www.mojeppk.pl/szkolenia.

Portal PPK jest jedynym oficjalnym źródłem informacji na temat Pracowniczych Planów Kapitałowych. Na stronie znajduje się nie tylko oferta szkoleniowa, ale także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, kalkulator kosztów i korzyści, najnowsze informacje na temat programu oraz lista instytucji finansowych, które mogą prowadzić Pracownicze Plany Kapitałowe i nimi zarządzać. Nowością na stronie jest zakładka „Odpowiedzialny i przyjazny pracodawca”, czyli lista firm, które zaangażowały się we wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK), wykorzystały PPK jako element systemu benefitów pracowniczych i osiągnęły wysoką partycypację wśród pracowników.

Ponadto na portalu znajdują się gotowe do pobrania materiały informacyjne, w tym stanowiska wypracowane we współpracy z Ministerstwem Finansów i Komisją Nadzoru Finansowego. Materiały informacyjne są podzielone na sekcje: dla pracownika, dla pracodawcy i dla instytucji finansowych.

Więcej informacji na temat programu Pracowniczych Planów Kapitałowych znajduje się na stronie internetowej: www.mojeppk.pl

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone