O zdrowiu, technologiach i ekologii na TEDxWSB

Możliwość komentowania O zdrowiu, technologiach i ekologii na TEDxWSB została wyłączona Aktualności, Nauka

 

 

Tegoroczna konferencja TEDxWSB była intensywnym, trwającym 9 godzin wydarzeniem,
w którym wzięło udział blisko 300 osób. Wystąpiło 17 prelegentów poruszających tematykę zastosowania technologii w zarządzaniu, medycynie i edukacji oraz dzielących się wiedzą o tym, jak dbać o zdrowe ciało, ducha i naszą planetę.

TEDxWSB to coroczne wydarzenie organizowane przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu na licencji międzynarodowej konferencji TED, której nazwa wywodzi się od poruszanej tematyki i słów – Technology, Entertainment and Design (Technologia, Rozrywka i Design).

Myślą przewodnią konferencji TEDxWSB, która odbyła się 18 czerwca br. było „Healthy & Smart”. Wydarzenie zostało poświęcone ideom, technologiom i różnego rodzaju praktycznym rozwiązaniom przyczyniającym się do podnoszenia jakości ludzkiego życia i skuteczności podejmowanych działań.

Aż trudno uwierzyć, jak wielu znakomitych mówców wystąpiło na tegorocznym TEDxWSB. Impreza poświęcona tematyce „Healthy & Smart” bez wątpienia spełniła oczekiwania ciekawymi i niebanalnymi wystąpieniami. Sądzę, że tak wartościowe i dobrze zorganizowane wydarzenia są potrzebne w naszym kraju bo pozwalają zdobyć cenną wiedzę bezpośrednio od samych ekspertówmówi Marcin Sikorski, jeden z prelegentów tegorocznej konferencji.Cieszę się, że mogłem być częścią tego eventu  i przekazać innymi swoją wiedzę dotyczącą Internetu Rzeczy i Smart rozwiązań. Zainspirowany pozytywną energią i reakcją publiczności mam nadzieję, że następna edycja będzie równie udana dla wszystkich jej uczestników – dodaje.

W konferencji wzięło udział ok. 300 osób, dla których poza prelekcjami przygotowano szereg dodatkowych atrakcji i aktywności, na które czas uczestnicy mieli w przerwach między prelekcjami. Odbył się pokaz mody marki KOKO World, która czerpie inspiracje z Afryki i działa w oparciu o zasady fair trade oraz koncert mis i gongów tybetańskich. Nie zabrakło też stoisk ze zdrową żywnością, ekologicznymi kosmetykami i roślinami, którymi można zaaranżować wnętrza tak, by sprzyjały wypoczynkowi i zdrowiu.

TEDxWSB to fantastyczne wydarzenie, na którym co roku spotykam niesamowitą publiczność, która chce coś zmienić w swoim życiu i jest niezwykle otwarta na nowe relacje i odkrycia. To publiczność, która chce słuchać, to znakomici prelegenci i wspaniała ekipa ludzi zaangażowanych we wspólne zadanie, jakim jest organizacja TEDx. W tym roku po raz pierwszy zastosowaliśmy aplikację opartą o grywalizację i to bardzo mocno zaktywizowało naszą widownię. Liczne konkursy uwalniające kreatywność pozwoliły zachować moc i uwagę naszych słuchaczy – mówi dr Danuta Studencka-Derkacz, koordynatorka TEDxWSB.

 

Zadbano, by cała oprawa wydarzenia utrzymana była w duchu ekologii. Pakiety konferencyjne przygotowano w papierowych torbach, które można prać w pralce, wyprodukowanych we wrocławskiej Spółdzielni Panato oraz w bambusowe pendrive’y z nagranymi prezentacjami.

Według mnie tegoroczna konferencja TEDx była niesamowitym doświadczeniem dla wszystkich uczestników, prelegentów oraz organizatorów. Temat przewodni „Healthy & Smart”, został wspaniale pokazany przez organizatorów poprzez stoiska, atrakcje oraz upominki dla uczestników towarzyszące konferencji– mówi Kamila Tokarska, prelegentka.Jestem zdania, że wydarzenia takie jak TED i TEDx są bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach, ponieważ ludzie coraz bardziej zagłębiają się jedynie w otaczające nas technologie i zamykają się w swoich bezpiecznych „czterech ścianach”, a dzięki takim konferencjom mamy możliwość poznać, zainspirować się oraz nauczyć się czegoś od ludzi z wielu obszarów życia. Z licznych wiadomości, które otrzymałam od uczestników po tym wydarzeniu wiem, że moje wystąpienie wywołało dużo przemyśleń u wielu osób, które teraz patrzą na storytelling, którym zajmuję się zawodowo i poświęciłam mu swoje wystąpienie, z całkiem innej perspektywy – bardziej przyjaznej, a dla mnie to największa radość jaka mogła mnie spotkać.

Zapis wideo z konferencji dostępny jest na profilu TEDxWSB na Facebooku: www.facebook.com/TEDxWSB. Wszystkich wystąpień można wysłuchać w dowolnej chwili, będą one też udostępnione jako niezależne prelekcje na globalnym profilu TED na You Tube. Program konferencji oraz sylwetki prelegentów zaprezentowane są na stronie www.tedxwsb.pl.

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone