Niemiecka firma inwestuje w Ostrowie Wielkopolskim | Kapital Polski

Niemiecka firma inwestuje w Ostrowie Wielkopolskim

Komentarzy (0) Inwestycje

Ostrów Wielkopolski sprzedał tereny inwestycyjne o powierzchni 2,5 ha firmie Teamtechnik Production Technology. Są to grunty przy ulicy wrocławskiej, które miasto nabyło w drodze licytacji komorniczej.

Teamtechnik to firma z kapitałem niemieckim. Jest międzynarodowym liderem na rynku innowacyjnych technologii produkcji i wysoce elastycznych systemów montażu i testowania. Polski oddział firmy powstał w 2005 roku w Skawinie koło Krakowa i specjalizuje się nie tylko w rozwoju i produkcji rozwiązań automatyki, ale także w wykorzystaniu komputerowych symulacji procesów produkcyjnych w celu maksymalizacji możliwości optymalizacji.

Od 2014 roku główna polska gałąź zajmuje powierzchnię ponad 3300 mkw., która w lipcu 2016 roku powiększyła się o dodatkową halę produkcyjną o całkowitej powierzchni 5300 mkw. Drugi oddział Teamtechnik znajduje się w Ostrowie Wielkopolskim i zajmuje powierzchnię wynajmowaną – ponad 900 mkw.

– W związku z dynamicznym rozwojem i zakupem terenów inwestycyjnych w Ostrowie Wielkopolskim planowana jest budowa nowej, większej i nowoczesnej siedziby firmy. Aktualna kadra pracownicza składa się z 216 osób, z czego 72 osoby są zatrudnione w Ostrowie Wielkopolskim – informują przedstawiciele firmy.

W ubiegłym roku miasto zakupiło działki o łącznej o łącznej powierzchni ponad 10 hektarów. To teren ulokowany przy ul. ul. Wrocławskiej – pomiędzy Ośrodkiem Leczenia Kompleksowego a Ostrowskim Parkiem Przemysłowym. Koszt tej transakcji to blisko 4 miliony złotych. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego jest to obszar wyłącznie o charakterze przemysłowym.

– Ogromną bolączką Ostrowa Wielkopolskiego był brak własnych terenów inwestycyjnych. Każdy przedsiębiorca, który myśli o rozwijaniu swojego biznesu pierwsze kroki kieruje do magistratu i pyta o dostępność terenów. My nie mieliśmy wiele do zaoferowania, a w dzisiejszych czasach kluczowy jest też czas. Inwestor nie chce go tracić na negocjacje z kilkoma właścicielami sąsiednich działek. Pójdzie tam, gdzie ma jednego, konkretnego partnera do rozmowy – mówiła wówczas prezydent miasta, Beata Klimek.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *