NASZ PATRONAT: Który samorząd w Polsce jest najlepszy? ZOBACZ

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Który samorząd w Polsce jest najlepszy? ZOBACZ została wyłączona Biznes, Samorząd

Poznaliśmy samorządy, które najlepiej w Polsce zarządzają pieniędzmi. Wyróżniono je na IV Europejskim kongresie Samorządów w Krakowie. Zwycięzcy wyjechali z Krakowa w poczuciu spełnionej misji, ale jednocześnie ze świadomością, że trzeba wciąż ciężko pracować, aby pozostać na szczycie.

Oto lista najlepszych:

Kobierzyce – najlepszą wiejską gminą

Dziwnów – najlepsza miejsko-wiejska gmina

Powiat pruszkowski – najlepszy powiat 

Gliwice – najlepszym miastem na prawach powiatu 

Legionowo –  najlepszym miastem

 

Gala podsumowująca pierwszy dzień IV Europejskiego Kongresu Samorządów to także goście najwyższego szczebla. W Krakowie pojawili się między innymi wiceprezes Rady Ministrów – Beata Szydło czy sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. samorządu Terytorialnego – Paweł Szefernaker. Wicepremier do spraw społecznych Beata Szydło powiedziała, że samorządy jak i władza centralna są od siebie zależne i wspólnie tworzą Polskę.

fot. mat. organizatora

Kolejność samorządów ustalono na podstawie szczegółowego Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce. Został on przygotowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Fundację Instytut Studiów Wschodnich.

Dodatkowo wręczone zostały jeszcze trzy nagrody. Najlepszym startupem została firma KreaTech, która za pomocą zabawy uczy dzieci programowania. Szczególne wyróżnienie trafiło do startupu Hyper Poland. Dzięki temu ta druga firma będzie mogła zaprezentować swoją kapsułę do szybkiego podróżowania zaprezentować podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Specjalna nagroda – Złoty Klucz tygodnika „Wprost” powędrowała do Nowej Soli. W emocjonalnym wystąpieniu prezydenta tego miasta – Wadima Tyszkiewicza, najmocniej wybrzmiały słowa o obronie samorządu, jego kompetencji i roli w systemie państwa. Szczególnie w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas trwania kongresu w blisko 80 debatach i dyskusjach bierze udział około 2 tysięcy osób. 

Materiały prasowe organizatora

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone