Mysłowice – atrakcyjne miejsce do zamieszkania i inwestowania

Możliwość komentowania Mysłowice – atrakcyjne miejsce do zamieszkania i inwestowania została wyłączona Aktualności, Samorząd

Niewątpliwym atutem Mysłowic, 72-tysięcznego miasto na prawach powiatu, jest położenie wśród czołowych miast Górnego Śląska i Zagłębia. Bardzo dobra komunikacja autobusowa, tramwajowa i kolejowa ułatwia szybkie przemieszczanie. Atutem miasta jest również niewielka odległość od dwóch międzynarodowych lotnisk.

Ochrona zabytków, tradycji i wartości kulturalnych miasta to silny aspekt działalności samorządowej. fot. mat. prasowe

Miasto posiada także wiele terenów zielonych, które usytuowane są poza centrum miasta. Dzięki temu stwarza potencjalnym nabywcom komfortowe warunki do życia oraz odpoczynku. Ochrona zabytków, tradycji i wartości kulturalnych miasta, to silny aspekt działalności samorządowej. Współczesnym elementem wizerunku miasta są murale, obok których nie można przejść obojętnie. Wśród miejskiej zabudowy wyróżniają się radosne „Uśmiechnięte twarze” Edwarda Dwurnika.

W Mysłowicach mnóstwo jest urokliwych miejsc, detali architektonicznych i ciekawych elementów architektury. Liczne kapliczki, przydrożne krzyże, zabytkowe cmentarze i wąskie, brukowane uliczki nadają miastu zabytkowy charakter.

Wychodząc na przeciw przedsiębiorcom w Mysłowicach organizowane są Spotkania z Biznesem. Spotkania mają charakter otwarty. Na spotkania zapraszani są specjaliści z przeróżnych dziedzin. Są to m.in. przedstawiciele banków, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Funduszu Górnośląskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Każde spotkanie to nie tylko okazja do rozmów i uzyskania dodatkowych informacji, ale także szansa na zaprezentowanie swojej firmy szerszemu gronu odbiorców.

Dodatkowo, miasto posiada platformę zakupową openNEXUS, narzędzie ułatwiające przedsiębiorcom i instytucjom publicznym organizowanie zakupów, a sprzedającym szybsze i łatwiejsze dotarcie do swoich potencjalnych klientów. Co istotne, by brać udział w przetargach, nie trzeba uzupełnić ani jednej kartki papieru, gdyż cały proces przebiega elektronicznie. Ponadto, korzystanie z platformy jest proste, a zapisanie się do niej to nie tylko korzyść dla przedsiębiorców, którzy bezpośrednio będą otrzymywać informacje o nowych przetargach. To także wielki profit dla miasta, które jako zleceniodawca inwestycji ma możliwość wyboru wykonawcy z większego grona oferentów.
Ponadto, samorząd przyjął Lokalny Program Rozwoju Gospodarczego Miasta Mysłowice na lata 2017-2025, w którym wskazuje kierunki działania, tak aby ułatwić przedsiębiorcom prowadzenie biznesu. To strategia, gdzie jasno jest powiedziane co zostanie stworzone nie tylko dla chcących prowadzić swój biznes w mieście, ale i dla tych, którzy zdecydują się w Mysłowicach zamieszkać.

Rozwój gospodarczy miasta odbywa się bowiem na wielu płaszczyznach, a stworzenie takiego programu pozwoliło
wskazać te wszystkie płaszczyzny i określić działania jakie należy podjąć żeby w Mysłowicach żyło się coraz lepiej. Trudno je wszystkie wymienić, ale to m.in. stworzenie Centrum Przedsiębiorczości i Kreatywności, tworzenie projektów dla dzieci i młodzieży, budowanie współpracy pomiędzy biznesem a szkołami technicznymi, stworzenie miejsc aktywnego wypoczynku, promocja i marketing miasta jako partnera inwestycyjnego, czy rozszerzenie programu ulg.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone