Międzynarodowe sukcesy rodzinnej firmy Lubas

Możliwość komentowania Międzynarodowe sukcesy rodzinnej firmy Lubas została wyłączona Aktualności, Biznes, firma tygodnia, It

Firma Lubas uczestniczyła w ogólnopolskiej Wystawie Gospodarczej „Od COP do Gospodarki 4.0”, która odbyła się 16 stycznia w Stalowej Woli, z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Prezydent wręczył osobiście Lubomirowi Lubasowi podziękowanie za uczestnictwo w wystawie. Przedsiębiorstwo Lubas jest liderem w produkcji wyrobów z poliuretanu.

Przedstawiciele Firmy Lubas foto.mat. prasowe

Obecnie jest to nowoczesny, wielowydziałowy zakład. Sercem firmy jest odlewnia elastomerów poliuretanowych oraz autonomiczny wydział inżyniersko/konstrukcyjny z zaawansowanymi technologiami 3D i wydziałem mechanicznym z obrabiarkami CNC.

Firma sukcesywnie podbija zagraniczne rynki. Pod koniec 2019 roku eksport towarów stanowił już 30 procent sprzedaży całej działalności firmy Lubas. Nie byłoby to możliwe bez wielotorowego rozwoju wielu rynków, takich jak Ameryka Południowa (Chile, Peru), Ameryka Północna (USA) oraz Bliski Wschód (ZEA). Wyroby firmy Lubas trafiają obecnie aż na 36 rynków zagranicznych. Firma jest obecna na wielu międzynarodowych targach, tylko w 2020 roku będzie uczestniczyć w sześciu takich wydarzeniach (2 razy w Niemczech, w Czechach, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Rosji). Dokonania firmy na rynkach zagranicznych docenione zostały na uroczystej Gali XVII Kongresu Eksporterów Polskich zorganizowanej 5 grudnia ub.r. w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie. Kapituła Konkursu przyznała marce Lubas List Gratulacyjny i Medal „Wybitny Eksporter Roku 2019”. Na początku lutego przedstawiciele firmy Lubas uczestniczyli w Polsko-Francuskim Forum Przemysłu Przyszłości. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Ministerstwem Klimatu, Francusko-Polską Izbą Gospodarczą oraz Konfederacją Lewiatan. Towarzyszyło ono wizycie w Polsce Prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

Sukcesy firmy na rynkach zagranicznych, pozycja lidera w produkcji wyrobów z poliuretanu w Polsce, cieszą tym bardziej, że Lubas jest firmą rodzinną z wyłącznie polskim kapitałem. Początki Spółki sięgają lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy założyciel, Wiesław Lubas, prowadził prace badawcze na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Materiałowej zdobywając wiedzę z wdrożeń i zastosowań poliuretanów w przemyśle wydobywczym. Przedsiębiorstwo Lubas założył na początku lat 90-tych. Do dziś Spółka pozostaje firmą rodzinną, której prezesem jest Mariusz Lubas (syn). Przedsiębiorstwo było pionierem we wdrażaniu poliuretanu na polskim rynku i do chwili obecnej, dzięki stałemu rozwojowi, zagranicznej ekspansji utrzymało pozycję lidera w tej branży.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone