LOT z bogatą ofertą na sezon letni

Możliwość komentowania LOT z bogatą ofertą na sezon letni została wyłączona Aktualności, Biznes

Polskie Linie Lotnicze LOT w trwającym od końca marca sezonie letnim zaoferują ponad 75 tysięcy rejsów. O kilka tysię­cy więcej niż w analogicznym okresie rok temu. Polski prze­woźnik inauguruje dwa nowe połączenia dalekodystansowe – od 1 czerwca Boeingi 787 Dreamliner polecą do Miami, a od 11 września do Delhi. Wśród nowości są też m.in. Bejrut oraz kierunki wakacyjne jak Warna i Korfu.

sot. mat. prasowe LOT

Przełom maja i czerwca to moment wyjątkowy dla każdej linii lotniczej, ponieważ trwający od końca marca sezon letni wchodzi w swój najważniejszy etap. To okres, w którym m.in. otwierane są nowe połączenia. LOT będąc dziś jednym z najdynamiczniej rozwijających się przewoźników w Europie ma ich już w ofercie 111.

Sezon letni w wydaniu polskiego prze­woźnika wygląda bardzo atrakcyjnie. LOT zaoferuje m.in. dwa nowe połącze­nia dalekodystansowe. Boeingi 787-8/9 Dreamliner LOT-u polecą od 1 czerwca – cztery razy w tygodniu do Miami, a od 11 września – pięć razy w tygodniu do Delhi. 9 czerwca LOT zainauguruje dwa połącze­nia doskonałe do wykorzystania podczas wakacyjnego odpoczynku: raz w tygodniu będzie można z Lotniska Chopina polecieć na grecką wyspę Korfu oraz do słynącej ze „złotych piasków” Warny.

Kilka dni później – 14 czerwca LOT otworzy połączenie do Bejrutu. To kieru­nek dla przewoźnika niezwykle istotny. Z roku na rok zwiększa się wymiana han­dlowa między Unią Europejską a Liba­nem.

– Widzimy też ogromny potencjał w sprzedaży dla grup. Potwierdza się to w statystykach sprzedanych biletów, 48 proc. wszystkich rezerwacji to rezerwacje grupowe. Turystykę pielgrzymkową na­pędza m.in. fakt, że Watykan po 12 latach przerwy spowodowanej kwestiami bez­pieczeństwa umieścił Liban w wykazie miejsc pielgrzymkowych i turystyki re­ligijnej na rok 2019. Watykan umieszcza na takiej liście co roku jedynie 20 krajów, które mają być celem turystyki religijnej z całego świata. W związku z tym ruch grupowy może znacząco wzrosnąć – mówi Jakub Piotr Panek z biura prasowe­go Polskich Linii Lotniczych LOT.

Do Bejrutu LOT będzie latał w zależno­ści od podokresu 4-5 razy w tygodniu. Wśród nowości sezonu letniego warto zwrócić też uwagę na zwiększenie liczby połączeń do Londynu. LOT-owskie Em­braery 190 polecą na lotnisko London­-City (LCY) 36 razy w tygodniu z lotnisk w Warszawie, Budapeszcie i Wilnie.

LOT w nowym sezonie poszerzy też ofer­tę połączeń regionalnych. Wśród nowości są m.in. nowe połączenia z Krakowa do Bukaresztu (trzy połączenia w tygodniu od 1 kwietnia) i do portu Olsztyn-Mazu­ry (dwa razy w tygodniu od 25 kwietnia) oraz do Dubrownika (raz w tygodniu od 25 maja). W ofercie LOT-u od 2 września pojawią się też połączenia z/do Budapesz­tu do Brukseli i Bukaresztu. Połączenia będą obsługiwane po 12 razy w tygodniu.
Polski przewoźnik nie tylko poszerza ofertę połączeń, ale także zwiększa czę­stotliwości na wybranych trasach. I tak LOT doda szóste połączenie dziennie na trasie z Warszawy do Budapesztu, a także zwiększy o siedem tygodniowo liczbę rejsów do Stambułu.

Samoloty LOT-u codziennie polecą z Warszawy do Lublina, zwiększona zostanie też liczba połączeń na trasie ze stolicy do Zielonej Góry (od 6 czerwca zwiększona liczba połączeń z 6 do 10 rotacji tygodniowo).
LOT zwiększa także częstotliwości na trasach dalekiego zasięgu: trzy dodatko­we rejsy do Toronto, jeden dodatkowy do Newark i jeden dodatkowy rejs na trasie z Krakowa do Chicago. Dwa dodatkowe rejsy tygodniowo do Tokio (NRT) oraz jeden do Los Angeles oznacza, że do obu miast LOT oferować będzie codzienne połączenia.

– Sezon letni w tym roku będzie trwał 30 tygodni, o tydzień krócej niż w roku 2018. Ten fakt oraz znaczący rozwój siatki połączeń oznacza w efekcie, że LOT zaplanował ponad 75 tysięcy rejsów, o ponad 10 proc. połączeń więcej niż rok wcześniej w analogicznym okresie. Powiększamy nie tylko ofertę połączeń, ale także flotę. W maju włączymy do floty kolejne dwa Boeingi 787-9 Dreamliner, mogące zabrać na pokład prawie 300 pasażerów w trzech klasach podróży – dodaje Jakub Panek.

LOT w 2018 roku przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku polski przewoźnik planuje przewieźć 10 mln pasażerów. LOT używa dziś na co dzień ponad 80 nowoczesnych samolo­tów.