Korporacja Radex S.A. – dywersyfikacja zapewnia rozwój i stabilność

Możliwość komentowania Korporacja Radex S.A. – dywersyfikacja zapewnia rozwój i stabilność została wyłączona Aktualności, Inwestycje

Obecny rynek wymaga od przedsiębiorców dużej elastyczności i odejścia nie tylko od sztywnych metod planowania, ale także od opierania się wyłącznie na jednej działalności.

Stąd też wśród przełomowych decyzji  biznesowych Korporacji Radex S.A. pojawiła się próba dywersyfikacji kierunków działalności firmy, w wyniku której stara się ona bazować na dysponowanym przez nią potencjale, jednocześnie różnicując maksymalnie branże, w których rozwija aktywność.

Główny filar – wynajem powierzchni komercyjnych

Działalnością, która daje poczucie stabilności Korporacji Radex, jest obecnie wynajem powierzchni komercyjnych, biurowych, magazynowych, produkcyjnych – zlokalizowanych w obrębie Korporacja Radex Business Park w Warszawie przy ul. Marywilskiej, którego spółka jest właścicielem.

Na terenie Korporacja Radex Business Park swoje biura i magazyny ulokowało ponad 30 firm polskich i zagranicznych o ustalonej renomie, działających w różnych branżach, będących nierzadko ich liderami. Zlokalizowano tutaj również dwa obiekty dedykowane dla pralni przemysłowych. Jedna z nich uzyskała tytuł i nagrodę jako siódma pralnia na świecie.

Radex_park fot. mat. prasowe

Dywersyfikacja działalności Korporacji Radex S.A.nie jest wymogiem rynku, ale logicznym działaniem, którego celem jest dążenie do stabilności i bezpieczeństwa, które może zagwarantować firmie spokojny byt przez wiele następnych lat. Powyższa uniwersalność, stanowiąca w pewnym sensie  wyróżnik Korporacji Radex S.A. , wymaga ciągłej aktywności w postaci dostosowywania się do zmian, zarządzania nimi oraz poszukiwania nowych możliwości rozwojowych.

Specjaliści od zarządzania procesami inwestycyjnymi

Wśród aktualnych trzech podstawowych filarów działalności firmy można wyróżnić m.in. zarządzanie procesami inwestycyjnymi, które bazuje nie tylko na  wieloletnim doświadczeniu i zgromadzonej wiedzy, ale także na stworzonym  modelu zarządzania, gwarantującym maksymalną efektywność podczas kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych oraz elastyczność niezbędną do zdobywania nowej wiedzy i nowych umiejętności.

Wskazany model zarządzania omawiany jest na wykładach na wydziale Inżynierii Lądowej Warszawskiej Politechniki. Tymczasem zarządzanie nieruchomościami i kompleksowa obsługa Korporacja Radex Business Park w Warszawie, którego firma  jest właścicielem, pełni rolę stabilnego filaru jej działalności, tworząc zaplecze, na którym można oprzeć przedsiębiorstwo z wieloletnią perspektywą przewidywalności.

Klaster Centralnego Okręgu Przemysłowego, stanowiący trzeci filar, pomimo dopiero 5-letniej historii, może pochwalić się już działalnością polegającą na kreowaniu projektów biznesowych w kilkunastu branżach, siecią swoich przedstawicieli w dwunastu krajach świata i zaangażowaniem w wiele poważnych i jednocześnie odważnych przedsięwzięć zarówno w Polsce jak i za granicą.

Zdobywcy Polskiego Godła Promocyjnego

Warto podkreślić, że w poprzednich latach już dwukrotnie Korporacja Radex S.A. otrzymała nominacje, które w tym roku zaowocowały przyznaniem  Polskiego Godła Promocyjnego aż w dwóch kategoriach, tj. za zarządzanie procesem inwestycyjnym oraz za najlepszy produkt i usługi oferowane  najemcom podczas wynajmu powierzchni użytkowych w Korporacja Radex Business Park przy ul. Marywilskiej 34 w Warszawie.

Obiekty wzniesione przez spółkę wielokrotnie uzyskiwały nagrody: ,,Budowa Roku” oraz „Proces Inwestycyjny Roku” przyznawane przez PZITB, Medal Europejski przyznawany przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, Business Center Club i Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, nagrody Ministra Infrastruktury, Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz tytuły: ,,Projekt Inżynierski Roku” przyznawany przez PZITB, ,,Outstanding Development of the Year” przyznawany przez CEE Real Estate Quality Awards, a sama spółka oraz Prezes Zarządu – dr inż. Janusz Sobieraj osobiście – między innymi Medal im. T. Kotarbińskiego PAN jak również tytuły: ,,Pracodawca Roku w Budownictwie”, „Ambasador Polskiej Gospodarki” „Gazeli Biznesu” „Lidera zrównoważonego rozwoju”, „Gepardy Biznesu”, „Przedsiębiorca 25-lecia Wolności RP oraz „Osobowość Roku 2016/2017” w różnych ogólnopolskich konkursach.

 

Strategia szybkiego rozwoju

W najbliższej przyszłości firma planuje skoncentrować się na podstawowym filarze działalności, czyli utrzymaniu i rozwoju centrum biznesowego Korporacja Radex Business Park przy ul. Marywilskiej 34 w Warszawie, a co za tym idzie – budowaniu stabilności firmy.

W długoterminowych planach uwzględniono również kolejne inwestycje na  terenie  firmy oraz powiększenie oferty powierzchni na wynajem o kolejne kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych. Oczywiście, zarządzający firmą nie przestaną się rozwijać w dziedzinie zarządzania procesami inwestycyjnymi, ponieważ obecnie przygotowują się do podjęcia funkcji koordynatora inwestycji zaproponowanej przez dużego inwestora międzynarodowego, obejmującej budowę centrów logistycznych w ramach korytarza gospodarczego Bałtyk-Adriatyk.

Niezależnie od obu kierunków rozwoju, uwaga Korporacji Radex S.A. jest skupiona  również na dynamicznym rozwoju Klastra COP im. Premiera E. Kwiatkowskiego, który obecnie koncentruje swoje wysiłki na organizacji konkretnych projektów biznesowych w kilku krajach Europy, Afryki, opierając swój potencjał na polskich przedsiębiorstwach, które chcą wydatnie przyśpieszyć swój rozwój.

Oprac. na podstawie danych Polish Market

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone