Kolejny tydzień pod znakiem dostaw materiałów ochronnych zarządzanych przez ARM

Możliwość komentowania Kolejny tydzień pod znakiem dostaw materiałów ochronnych zarządzanych przez ARM została wyłączona Aktualności

 

Operacja „Cargo dla Polski” nabiera tempa. Specjalnie ustawionym mostem powietrznym z Chin docierają do nas kolejne transporty materiałów ochronnych. W zeszłym tygodniu za sprawą Agencji Rezerw Materiałowych ponad 6 mln maseczek medycznych i 1,5 mln rękawiczek lateksowych trafiło m.in. do: Łodzi, Poznania, Wrocławia czy Wadowic.

ARM dostawy fot. mat. prasowe

Zapotrzebowanie jest ogromne, dlatego też sposoby realizacji dostaw są wyjątkowe. Do zarządzanych przez Agencję Rezerw Materiałowych magazynów w Chinach trafiają produkty prosto od producentów, przechodzą odprawy i są przygotowywane do transportu, ustanowionym mostem powietrznym. Materiały ściągane są jednak nie tylko z Państwa Środka, ale także z Turcji czy państw Europy Zachodniej.

ARM dostawy fot. mat. prasowe

 

– Przedsięwzięcie, z którym mamy dziś do czynienia wymaga współpracy wielu podmiotów. To wyzwanie na niespotykaną dotąd skalę, w które zaangażowane są różne firmy i instytucje. Agencja Rezerw Materiałowych dba o niezachwianie łańcucha dostaw materiałów ochrony osobistej, które poprzez poszczególnych wojewodów trafiają tam, gdzie są najbardziej potrzebne – do szpitali, placówek medycznych, osób będących na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem – zapewnia Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych.

 

W samym tylko minionym tygodniu do szpitali i instytucji publicznych, poprzez wojewodów w poszczególnych regionach kraju, trafiło ponad dziewięć milionów różnego rodzaju sprzętu do ochrony zdrowia. Materiały te rozdysponowano za pośrednictwem składnic Agencji Rezerw Materiałowych w Komorowie, Strzałkowie oraz Lublińcu. ARM wydała w ten sposób między innymi: ponad 6 mln masek medycznych, 1,5 mln rękawiczek lateksowych, ponad 350 tys. gogli/przyłbic/okularów ochronnych oraz blisko 500 tys. l. środka do dezynfekcji rąk. W gronie obdarowanych podmiotów znalazły się między innymi: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M.Pirogowa w Łodzi, Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu czy Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu (Oddział Administracyjno-Techniczny). Pomoc kierowana była również do polskich muzeów. Sprzęt do walki z koronawirusem trafił w ostatnim tygodniu m.in. do: Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego czy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Transporty docierały także do spółek miejskich, dbających o czystość naszej wody, m.in.: Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A., Katowickich Wodociągów S.A. czy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu.

 

****
Agencja Rezerw Materiałowych (www.arm.gov.pl) – realizuje wynikające z ustaw zadania w zakresie gospodarowania rezerwami strategicznymi, jak również tworzy i utrzymuje zapasy agencyjne ropy naftowej i produktów naftowych oraz nadzoruje zapasy obowiązkowe ropy naftowej i paliw.

 

 

mat. ARM

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone