Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018 już 12 października

Możliwość komentowania Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018 już 12 października została wyłączona Aktualności, Biznes

Ponad 30 prelegentów, 600 gości i 4 panele tematyczne. Eksperci sektora morskiego, samorządowcy, naukowcy i przedsiębiorcy z Polski i Europy, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej spotkają się w Gdyni, żeby dyskutować o branży morskiej i jej wyzwaniach. A wszystko podczas kolejnej edycji Forum Gospodarki Morskiej Gdynia, które odbędzie się już 12 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Forum Gospodarki Morskiej jest uznawane za najważniejsze w Polsce spotkanie specjalistów sektora morskiego. Od wielu lat to właśnie Gdynia jest miejscem, w którym skupia się uwaga znakomitego grona ekspertów związanych z gospodarką morską.

„Forum Gospodarki Morskiej, od lat scala branżę morską i stara się ułatwiać kooperację między firmami. To czas kiedy analizujemy bieżące potrzeby sektora i wspólnie szukamy optymalnych rozwiązań. Nie unikamy trudnych tematów i liczymy na dyskusje o konkretach. Tu nagradzamy też sukcesy, korzystamy z doświadczeń innych wsłuchując się w głosy najlepszych praktyków i ekspertów z całego świata. Ich obecność stanowi dla nas zaszczyt i motywuje do działania” – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

W tym roku uczestnicy spotkania będą rozmawiać m.in. o: rewolucji technologicznej 4.0 jako wyznaczniku rozwoju gospodarki morskiej na świecie i w Polsce oraz o potencjale współpracy pomiędzy polskim i francuskim przemysłem okrętowym.

W dyskusjach na temat branży morskiej weźmie udział ponad 30 prelegentów i 600 gości. Wśród nich znajdą się m.in.: przedstawiciele polskich portów, a także reprezentanci instytucji akademickich i przedsiębiorstw. Gośćmi forum będą: prof. Jonathan Holslag z brukselskiego Vrije Universiteit Brussels, który wygłosi wykład „Strategia ekspansji gospodarczej Chin jako potencjalne źródło zagrożeń dla krajów UE” oraz Andreea Strachinescu, przedstawicielka Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Rybołówstwa i Gospodarki Morskiej. Przybliży ona politykę wsparcia Unii Europejskiej dla innowacji w gospodarce morskiej. Swój udział w Forum potwierdzili przedstawiciele francuskiej izby przemysłowej producentów techniki morskiej GICAN (Groupement des Industries de Construction et Activités Navales), a także przedstawiciele francuskiego Naval Group. Obecni będą również przedstawiciele Ambasady Francji w Polsce.

Tegoroczne Forum to sesja wspólna oraz cztery panele tematyczne tj.: „Przemysły Morskie”, „Porty Morskie”, „Logistyka Morska” oraz „Ship Management”. Intencją organizatorów jest również skuteczne zaangażowanie młodego pokolenia i prezentacja możliwości zawodowych w branży morskiej. Służy temu współpraca z akademickimi kołami naukowymi, organizowane w formie wydarzeń towarzyszących wycieczki poznawcze do firm przemysłu morskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych, a także konkurs filmowy i dodatkowe seminarium poświęcone „Turystyce od morza”.

Forum Gospodarki Morskiej odbędzie się w Gdyni już po raz osiemnasty. W latach 2001-2014, dyskutowano w ramach Międzynarodowego Forum Gospodarczego. Od 2015 roku spotkanie poświęcone jest wyłącznie gospodarce morskiej.

Forum odbędzie się w piątek, 12 października 2018 roku, w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98. Udział w Forum jest bezpłatny.