Firma rodzinna liderem na rynku tworzyw sztucznych

Możliwość komentowania Firma rodzinna liderem na rynku tworzyw sztucznych została wyłączona Aktualności, Biznes, firma tygodnia, Inwestycje

Rozmowa z Henrykiem Kamińskim, prezesem Grupy Kon-Plast

Henryk Kamiński, prezes Grupy Kon-Plast fot. mat. prasowe

Podczas Wielkiej Gali „Sylwetki i Marki 30-lecia Wolności RP, Grupa Kon- Plast została uhonorowana nagrodami : „Diament 30-lecia Polskiej Transformacji” i „Lider 30-lecia Wolności RP”. Jakie najważniejsze osiągnięcia firmy zdecydowały o tych wyróżnieniach?

Grupa Kon-Plast Sp. z o.o. Sp.k., od 1992 roku wytrwale pracuje na obecną pozycję krajowego lidera w branży tworzyw sztucznych. Przedsiębiorstwo rozpoczynało swoją działalność w pierwszych latach transformacji ustrojowej jako niewielki rodzinny zakład produkcyjny. Pozycja w jakiej obecnie się znajdujemy to zasługa tego, że zawsze staraliśmy się wyczuwać potrzeby naszych klientów i wychodzić im naprzeciw. To założenie pozwoliło utrzymać firmie stabilną pozycję rynkową, nieustannie podejmować kolejne działania i wyzwania w celu doskonalenia oferowanych produktów i usług.

Początki firmy sięgają 1992 roku, a więc początków transformacji gospodarczej w Polsce. Jakie były najważniejsze etapy rozwoju firmy?

Na rynku jesteśmy obecni od 28 lat. Początkowo produkowaliśmy artykuły AGD. Znakomicie wykorzystaliśmy fakt, że w Polsce otwierały się sklepy wielkopowierzchniowe, więc ofertę poszerzyRozmowa z Henrykiem Kamińskim, prezesem Grupy Kon-Plast. Firma rodzinna liderem na rynku tworzyw sztucznych liśmy o artykuły do wyposażenia lokali handlowych. W 2002 roku rozpoczęliśmy, jako pierwsi w Polsce, produkcję profili cenowych metodą wytłaczania. Nieustannie rozwijamy się poszerzając naszą ofertę i grono zadowolonych klientów w kraju i za granicą. W konsekwencji tego rozwoju, firma prywatna Kon-Plast Henryk Kamiński – bo taka była pierwsza nazwaw maju 2012 roku, została przekształcona w spółkę z o.o. i od tego czasu pełna nazwa brzmi: Grupa Kon-Plast Sp. z o.o. Sp.k. Od 2007 roku dysponujemy nowoczesną halą produkcyjno-magazynową o powierzchni 5000 metrów kw. i planowana jest jeszcze dalsza rozbudowa.

Jak wygląda obecnie portfolio produktowo-usługowe Kon-Plast-u. Jaki jest flagowy produkt firmy?

Niezmiennie od lat oferujemy artykuły POS do wyposażenia lokali handlowych, takie jak: kosze sklepowe, profile cenowe, ramki plakatowe, przegrody regałowe i wiele innych. Od 2015 roku, nasza oferta została poszerzona o artykuły AGD.

W 2016 roku, mając na uwadze zapotrzebowanie rynku, w naszej ofercie pojawiła się skrzyniopaleta – to produkt, z którego jesteśmy szczególnie dumni, ponieważ jej produkcja odbywa się na największej wtryskarce w Polsce o sile zwarcia 4000 ton.

Proszę wymienić najważniejsze przedsięwzięcia firmy związane z automatyzacją produkcji. Jakie są zalety takiego rozwiązania dla firmy i czy nie prowadzi to do zmniejszenia zatrudnienia?

Dzięki licznym inwestycjom tworzę nowe miejsca pracy, jednocześnie staram się zawsze inwestować w nowoczesne energooszczędne maszyny, roboty do obsługi wtryskarek, automatyczne podajniki. Wieloletnie doświadczenie i zaangażowanie całej załogi, to przepis na sukces. Jakość to nasz priorytet, ponieważ wytworzony przez nasz produkt, to nasza wizytówka.

Grupa Kon-Plast jest firmą rodzinną?

Tak, Kon-Plast, to firma rodzinna. Od samego początku mam przyjemność zarządzać firmą, jestem pełen pasji w tym co robię. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i zrozumieniu wszystkich członków mojej Rodziny konsekwentnie realizujemy wspólnie założone plany. Kierujemy się zasadami etyki, staramy się dbać o naszych pracowników. Stworzenie dla wszystkich pracowników miejsca przyjaznego do pracy, to nasz priorytet.

Grupa Kon-Plast zdobyła wiele nagród. Które z nich są szczególnie Panu bliskie?

Każda ze zdobytych nagród i wyróżnień, to zawsze powód do wielkiej radości i dumy z dobrze wykonanego zadania, czemu zawsze towarzyszy wzruszenie. Otrzymaliśmy nagrody za utrzymanie pozycji lidera na rynku tworzyw sztucznych, za działania na rzecz lokalnej społeczności, za efektywne wykorzystanie funduszy unijnych, za wzrost innowacyjności i poziomu technologicznego. Nie sposób wymienić ich wszystkich, ale szczególnie bliskie są mi nagrody: „Osobowość 30-lecia RP” w Plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości otrzymane w 2019 roku oraz „Firma Roku 2015”, również w plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości.

Dziękuję za rozmowę, Ryszard Żabiński.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone