COVID-19: W Kobierzycach dostępne szybkie testy przesiewowe

Możliwość komentowania COVID-19: W Kobierzycach dostępne szybkie testy przesiewowe została wyłączona Aktualności, Zdrowie

We wtorek ruszy mobilny punt testów antygenowych w kierunku COVID-19 w Kobierzycach. Począwszy od 22 września wymazy będą pobierane w każdy wtorek i piątek, od godziny 9:30 do 11:30 na parkingu Przychodni NZOZ Twój Lekarz przy ulicy Witosa 5. Na odpłatne badania zapraszani będą tam Pacjenci, którzy zarejestrują się na stronie www.testprzesiewowy.pl W trosce o bezpieczeństwo, akcja prowadzona będzie z zachowaniem najwyższych rygorów epidemiologicznych i sanitarnych, a osoby testowane w punkcie „drive thru” nie będą wysiadać z samochodów.

fot. mat. prasowe

Nowa ministerialna strategia walki z koronawirusem nałożyła na lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej obowiązek decydowania o kierowaniu na genetyczne testy SARS-CoV-2. Dokument precyzuje wskazania do testów, obejmując nimi chorych z objawami infekcji. Jest jednak spora grupa osób, które po kontakcie z zarażonymi nie mają objawów kwalifikujących do skierowania na nieodpłatny test genetyczny, a niepokoją się o swoje zdrowie.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

„W celu zapewnienia Pacjentom dostępu do szybkiej ścieżki testowania komercyjnego nawiązaliśmy współpracę z produkującą testy antygenowe wrocławską firmą SensDx oraz Centrum Medycznym Sonokard zapewniającym mobilne punkty wymazowe” – mówi Mariola Madler – Litera, szefowa NZOZ Twój Lekarz.

„Badania w systemie drive thru cały czas prowadzimy na terenie Wrocławskiego Parku Biznesu przy ulicy Bierutowskiej. Punkt testowy w gminie Kobierzyce to nowa lokalizacja, która ułatwi dostęp do badań mieszkańcom okolicznych miejscowości i południowych przedmieść Wrocławia” – podkreśla Maciej Andryszczak z Centrum Medycznego Sonokard.

„Nasze testy charakteryzuje wysoka czułość, porównywalna do metody referencyjnej RT-PCR. Umożliwiają one wykrycie obecności wirusów w bardzo wczesnej fazie infekcji i gwarantują wynik już po 15 minutach od pobrania wymazu”- zwraca uwagę dr Piotr Polański dyrektor medyczny SensDx.

fot. mat. prasowe

Innowacyjne testy z Wrocławia, jako jedyne z dostępnych obecnie na rynku dają możliwość wykonania badania przesiewowego w kierunku grypy A/B z tego samego wymazu, co pozwala na szybkie rozróżnienie infekcji.

Wszystkie informacje dotyczące możliwości skorzystania z komercyjnych testów w Kobierzycach i Wrocławiu znajdą Państwo na stronach www.testprzesiewowy.pl oraz www.twojlekarz.net

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone