Chopin Airport Development otworzy Holiday Inn Express IV generacji w Jasionce

Możliwość komentowania Chopin Airport Development otworzy Holiday Inn Express IV generacji w Jasionce została wyłączona Aktualności, Inwestycje

W lipcu ruszyła budowa hotelu Holiday Inn Express w Rzeszowie. 120-pokojowy obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka i będzie jednym z najnowocześniejszych hoteli tej klasy w Europie. Przyjęcie pierwszych gości planowane jest w drugiej połowie 2019 r.

HInn exterior fot. mat. prasowe

Chopin Airport Development jest doświadczonym operatorem i inwestorem hoteli przylotniskowych. Hotel Holiday Inn Express przy rzeszowskim lotnisku będzie kolejnym obiektem w portfolio CAD, a InterContinental Hotels Group (IHG) kolejną siecią obok Marriott International, Hilton i Best Western, z którą spółka podjęła współpracę – podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development. – Potencjał jaki widzimy w regionie, wynikający zarówno z rozwoju rzeszowskiego lotniska, jak też bliskości strefy ekonomicznej oraz centrum kongresowego, daje nam podstawy sądzić, że nasza nowa inwestycja odniesie bardzo duży sukces.

Mówił również o tym premier Mateusz Morawiecki obecny przy podpisaniu umowy franczyzowej ws. hotelu Holiday Inn Express podczas zeszłorocznego Kongresu 590 w Rzeszowie. Jego zdaniem powstanie tego obiekt właśnie na Podkarpaciu przyczyni się do wsparcia rozwoju Polski Wschodniej, a budowa hotelu w Rzeszowie, w pobliżu lotniska i kompleksu G2A Arena, sprawi, że atrakcyjność regionu będzie z roku na rok rosła. Oznacza to, że decyzja o rozpoczęciu tej inwestycji doskonale wpisuje się w założenia „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Istotne jest również to, że budowa oparta jest w stu procentach na polskim kapitale, a hotel, z którego skorzystają niebawem goście z całego świata, będzie hotelem czwartej generacji.

Zadowolenia z faktu rozpoczęcia budowy hotelu nie krył również Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego. 

– Niezmiernie cieszy mnie fakt, że hotel najnowszej generacji powstanie w miejscu szczególnym dla mojego regionu. W samym sercu Doliny Lotniczej, w otoczeniu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego G2A Arena oraz potentatów z branży lotniczej, którym ułatwiamy funkcjonowanie wciąż rozbudowując niezbędną infrastrukturę – mówił podczas uroczystego rozpoczęcia budowy hotelu w Jasionce. Jak podkreślił nowa droga lotniskowa, a w przyszłości komunikacja kolejowa – będą kolejnym impulsem dla nowych inwestycji. Niewątpliwie ważnym elementem tego rozwoju jest baza hotelowa o najwyższym standardzie. Tak nowoczesny obiekt to dopełnienie innowacyjnego krajobrazu tego miejsca oraz całego województwa podkarpackiego.

Lokalizacja hotelu w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska ma ogromne znaczenie dla jego dalszego rozwoju. Z roku na rok Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka obsługuje coraz więcej pasażerów i otwiera kolejne międzynarodowe połączenia, a w lotniskowych hangarach serwisowanych jest coraz więcej samolotów. To oznacza konieczność zapewnienia komfortowego noclegu nie tylko podróżnym, ale również załogom czy pracownikom obsługi technicznej. Obiekt ma służyć nie tylko pasażerom portu lotniczego, ale także klientom pobliskiej G2A Areny oraz licznym firmom ulokowanym w sąsiedztwie podrzeszowskiego lotniska.

Holiday Inn Express najnowszej, czwartej generacji jest marką ekonomiczną stworzoną przez sieć IHG w odpowiedzi na potrzeby ludzi wychowanych w świecie nowych technologii. Hotel będzie dysponował nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz przestrzenią, która pozwoli na integrację pomiędzy gośćmi. Elewacja budynku w co najmniej 30 procentach zostanie wykonana ze szkła. Podcięcie hotelu na parterze powoli stworzyć efekt głębi oraz przytulnego wnętrza, przyciągającego uwagę zarówno pasażerów, jak i osób podróżujących samochodem. Dodatkową ozdobą elewacji będą glify okienne w kolorach marki – niebieskim oraz zielnym. W strefie zewnętrznej powstanie przestrzeń rekreacyjna z uporządkowaną zielenią oraz betonowo – drewnianymi ławkami.

Chopin Airport Development jest liderem inwestycji okołolotniskowych i najszybciej rozwijającą się spółką hotelarską w Polsce. CAD to także inwestor, operator oraz administrator istniejących obiektów i inwestycji hotelowych realizowanych od podstaw. Współpracuje z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi – Marriott International, Hilton, Best Western, InterContinental Hotels Group, Louvre Hotels Group. W portfelu CAD są trzy hotele zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina – Renaissance Warsaw Airport Hotel, Courtyard by Marriott Warsaw Airport i Hampton by Hilton Warsaw Airport. Spółka posiada także hotele zlokalizowane bezpośrednio przy portach lotniczych w Gdańsku i Katowicach – Hampton by Hilton Gdańsk Airport i Moxy Katowice Airport. Do CAD należy również wypoczynkowo-konferencyjny Best Western Hotel Jurata na Półwyspie Helskim oraz dwa obiekty hotelowe Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence. Wkrótce otworzą się także hotele Moxy (Marriott Int.) w Poznaniu oraz Holiday Inn Express Rzeszów (IHG), a na przełomie 2020 i 2021 r. Moxy & Residence Inn w Warszawie.  

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone