Cała Polska strefą inwestycji – PODSUMOWANIE Konferencji w Oleśnie

Możliwość komentowania Cała Polska strefą inwestycji – PODSUMOWANIE Konferencji w Oleśnie została wyłączona Aktualności, Biznes, galeria

W dniu 8 października odbyła się w Oleśnie konferencja dedykowana w głównej mierze przedsiębiorcom z Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podstrefy Gliwickiej. Tematem wydarzenia była „Cała Polska Specjalną Strefą Ekonomiczną – zachęty inwestycyjne w ramach Polskiej Strefy Inwestycji”.

Olesno, konferencja fot. mat. prasowe

Nowym impulsem do rozkwitu działalności gospodarczej i inwestycyjnej jest przyjęcie w maju 2018 r. przez Rząd RP ustawy o zasadach wspierania nowych inwestycji (Dz. U. nr 1162). Dzięki niej cała Polska stała się strefą inwestycji. Na wstępie dr Janusz Michałek – Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. powiedział, że nowe przepisy są szansą dla firm i dają wyjątkowe możliwości.

Sylwester Lewicki – Burmistrz Olesna, witając licznie przybyłych przedsiębiorców, zachęcił do zapoznania się z ofertą inwestycyjną gminy Olesno, która posiada w pełni uzbrojone tereny inwestycyjne, w pobliżu których rozpoczyna się budowa drogi ekspresowej S11, komunikującej oleskie tereny inwestycyjne z S8, A1 i A4.

Burmistrz Olesna podkreślił, że bez względu na wielkość firmy można otrzymać wsparcie zarówno ze strony państwa jak i samorządu. Dzięki inwestycji w oleskiej strefie można zyskać m.in. ulgę podatkową do 55% kosztów kwalifikowanych, a istniejące już zakłady pracy w Oleśnie mają możliwość rozwoju firmy w obecnej lokalizacji.

Paweł Barański i Krzysztof Szwaja, reprezentujący KPMG TAX M. Michna sp. k., omówili cele Specjalnych Stref Ekonomicznych 2.0. Dość obszernie przedstawili kryteria ilościowe oraz jakościowe, przedstawili możliwości nowoczesnych usług dla biznesu, wsparcie dla określonych rodzajów inwestycji, warunkach zwolnienia od podatku dochodowego oraz o korzyściach inwestycji w Oleśnie.

Michał Sikora i Konrad Jacewicz – przedstawiciele Cushman & Wakefield, przedstawili w swojej prezentacji  działąność firm w Specjalnych Strefach Ekonomicznych na przykładzie Olesna, w tym budowa obiektu dedykowanego, ulgi podatku CIT, wartości dodanej i projektów multitenant.

Grzegorz Polak – przedstawiciel UM w Oleśnie, przedstawił szczegółową prezentację oleskiej terenów inwestycyjnych.

Organizatorami konferencji byli: Burmistrz Olesna, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., KPMG Poland oraz Cushman & Wakefield Poland.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone