41 mln zł dotacji dla Ostrowa Wielkopolskiego | Kapital Polski

41 mln zł dotacji dla Ostrowa Wielkopolskiego

Komentarzy (0) Inwestycje

Spółka WODKAN SA będzie realizować największy w Ostrowie Wielkopolskim projekt inwestycyjny, wart blisko 80 mln zł. Na „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej i osadowej na terenie aglomeracji Ostrów Wielkopolski” spółka otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 41 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowiska” na lata 2014-2020.

– Spółka WODKAN SA wpisuje się w ofensywę inwestycyjną, realizowaną przez miasto – mówi prezes, Marek Karolczak. – To ogromny projekt, który pozwoli nam na modernizację dwóch ważnych obiektów: Stacji Uzdatniania Wody oraz Oczyszczalni Ścieków, a także modernizację sieci i wprowadzenie rozwiązań smart city.

Dofinansowanie, jakie uzyskała spółka WODKAN SA, to 65% kosztów kwalifikowanych. W ramach tego projektu WODKAN SA przeprowadzi modernizację Stacji Uzdatniania Wody, renowację magistral wodociągowych, budowę sieci kanalizacji sanitarnej, wprowadzi inteligentny system zarządzania siecią wodociągową i kanalizacyjną oraz zmodernizuje rurociągi tłoczne ścieków z Ostrowa Wielkopolskiego do Rąbczyna.

Projekt uporządkuje także gospodarkę ściekową i osadową na Oczyszczalni Ścieków w Rąbczynie, a także pozwoli na wybudowanie odnawialnych źródeł energii oraz zakup sprzętu i samochodów specjalistycznych.

– To wspaniała wiadomość i bardzo dobry dzień dla Ostrowa Wielkopolskiego – mówi prezydent miasta, Beata Klimek. – Pieniądze zewnętrzne, które płyną do naszej miejscowości, zawsze ogromnie cieszą, bo to zwieńczenie naszej ciężkiej pracy przy przygotowywaniu projektów inwestycyjnych i wniosków o dofinansowanie. Teraz ta satysfakcja jest ogromna, bo to największe w historii Ostrowa Wielkopolskiego pieniądze unijne, jakie udało nam się pozyskać.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *