25 lat Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Możliwość komentowania 25 lat Jastrzębskiej Spółki Węglowej została wyłączona Aktualności

Jastrzębska Spółka Węglowa została powołana 1 kwietnia 1993 roku, w tym roku przypada więc jubileusz. Gala Jubileuszowa z okazji 25-lecia odbyła się 19 kwietnia w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Na uroczystość przybyło wiele osób, wśród nich Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, Kornel Morawiecki, marszałek senior oraz inni znakomici goście.

Grzegorz Tobiszowski wiceminister energii i prowadząca galę Anna Kukawska fot. Dawid Lach

Obecnie firma jest największym producentem węgla koksowego w Unii Europejskiej, cała Grupa JSW zatrudnia ponad 27 tysięcy osób i jest ważną częścią gospodarki na Śląsku, a także w całej Polsce.

– Pozycja, jaką wypracowała Jastrzębska Spółka Węglowa, to zasługa przede wszystkim pracowników. Dziś śmiało mogę powiedzieć, że po ćwierć wieku jesteśmy w miejscu, z którego możemy patrzeć w przyszłość z optymizmem – powiedział Daniel Ozon, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej podczas Gali jubileuszowej.

Daniel Ozon, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej i prowadząca galę Anna Kukawska Zdj. Dawid Lach

Na scenie NOSPR głos zabrał również Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii. Zwrócił uwagę, że Jastrzębska Spółka Węglowa stanowi jeden z ważniejszych podmiotów w przestrzeni polskiego sektora surowcowego.

– Dzisiaj możemy mówić o przyszłości i perspektywie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Ale jeden fakt muszę wspomnieć, bo rzadko się zdarza, że aby ratować spółkę, pracownicy w perspektywie kilku lat rezygnują z należnych im wielkości wynagrodzeń. Gdyby nie to historyczne porozumienie, zamiast świętować, mówilibyśmy o upadłości. Dziś wchodzimy w inny obszar i jakość zarządzania sektorem węgla kamiennego – podkreślił Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii.

W sali koncertowej zasiadło wielu wspaniałych gości. Oprócz wiceministra energii, pojawił się także marszałek senior Kornel Morawiecki, ksiądz prałat Bernard Czernecki, a także posłowie na Sejm RP, senatorowie, samorządowcy, przedstawiciele środowiska naukowego, prezesi spółek z branży wydobywczej i energetycznej, kontrahenci, przedstawiciele strony społecznej, a także licznie zgromadzeni pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Galę Jubileuszową w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia uświetnił występ wspaniałych artystów. Na scenie pojawiła się amerykańska wokalistka i pianistka Karen Edwards oraz Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz z teatru Buffo. Doskonałe aranżacje i magnetyzujące głosy wokalistów, zachwyciły nawet najbardziej wymagających melomanów.

Gości przybyłych na ten niezwykły wieczór powitała orkiestra składającą się z reprezentantów wszystkich kopalni Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone